Turniej Piłki Ręcznej już w sobotę

W sobotę 3 marca w hali w Jezierzycach odbędzie się I Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn. Turniej jest imprezą inaugurującą działalność Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Handballek Gmina Słupsk, które w lutym rozpoczęło swoją działalność. Zawody rozpoczną sie o godzinie 9:00 z planowanym zakończeniem około godziny 15:00.

Działalność stowarzyszenia to głównie rozwój fizyczny i aktywna forma spędzania wolnego czasu dzieci. Piłka ręczna jako gra kształtująca w  sposób naturalny bieg, skok i rzut bez wątpienia zapewnia najbardziej wszechstronny rozwój ze wszystkich gier zespołowych. Dzieci lubią piłkę jako element zabawy, potem rywalizacji. Od zabawy przez rekreację do sportu.... to znane hasło przyświeca idei rozpoczęcia zajęć w placówkach.

W regionie słupskim, gdzie męskiej, czy chłopięcej piłki ręcznej nie ma, do turnieju zgłosiło się 8 zespołów. Blisko 100 zawodników, których zmagania obejrzą kibice, rodziny, dzieci zamieszkujące na terenie gminy. Zawody będą imprezą sportową, ale o wyjątkowo rodzinnej i kulturalnej atmosferze. To charakterystyka wszystkich zawodów piłki ręcznej. Taka forma spędzania wolnego czasu oferowana dzieciom i ich rodzinom jest propozycją na najbliższą sobotę.

Szczegóły turnieju dostępne sa na wydarzeniu opublikowanym na facebook'u.
https://web.facebook.com/events/533933513644641/

Copyright © 2016