Piłka ręczna zawładnęła halą Jezierzyce

W sobotę 3 marca odbył się turniej piłki ręcznej SPR HANDBALLEK GMINA SŁUPSK. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów, które pierwsze mecze rozegrały w grupach. Miejsca zajęte w tej fazie decydowały o jakie miejsce konkretna drużyna zagra w dalszym etapie turnieju. W najważniejszych meczach zmierzyli się ze sobą:

O miejsce 3.

No i fajnie – MTPP Potęgowo 13:8

O miejsce 1.

Szarych – SP 16 Dream Team Tirim 14:7

Cała tabela prezentuje się następująco:

1.

Szarych

2.

SP 16 Dream Team Tirim

3.

No i fajnie

4.

MTPP Potęgowo

5.

Pompa Team

6.

Sudersi

7.

Team Lębork

8.

Gimnazjum Potęgowo

Organizatorem turnieju był działające od niedawna Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Handballerk Gmina Słupsk, którego inicjatorem jest Marcin Urbanowicz i to właśnie on był odpowiedzialny za organizację sobotniej rywalizacji. Jakość turnieju była oceniona przez wszystkich bardzo wysoko, a młodzież, która rozpoczyna dopiero naukę gry w piłkę ręczną w placówkach oświatowych na terenie gminy Słupsk, mogła zobaczyć jakie umiejętności będą mogli nabyć dzięki systematycznym treningom. To pewnie nie ostatni turniej tego typu w naszej hali. Liczymy, że w kolejnych weźmie udział jeszcze więcej drużyn, no i czekamy na pierwszy turniej młodych adeptów piłki ręcznej z gminy Słupsk.

Marcin Urbanowicz miał okazję o działalności stowarzyszenia opowiedzieć trochę na antenie Radia Słupsk. Poniżej wywiad, jeszcze niżej galeria z turnieju.

Copyright © 2016